Inscriere
ReteaPescari.ro - hai sa pescuiesti cu noi !

Barca pescuit gonflabila

Salutare tuturor si in primul rand SARBATORI FERICITE!Am o rugaminte catre cei mai experimentati pescari si posesori de barci gonflabile/pneumatice sa ma sfatuiasca si anume: doresc sa imi achizitionez o barca KOLIBRI (ma refer la lungimile 2,80M-3,00M-3,30M)dar nu stiu ce model sa cumpar. Intentionez sa o folosesc pe brate ale dunarii,lacuri,canale in scopul de a planta lansete,verificat adancimi/praguri,nadit,pescuit spinning,singur dar si cu 1 persoana cand traversez.Sincer nu am sunat inca la importator(am gasit site-ul si este o firma din hunedoara. kolibriboats.ro).Am vizionat si o gramada de filmulete de pe youtube,sunt incantat dar,sunt nelamurit la urmatoarele modele:
1)aceea cu chila gonflabila in V(3+1 camere si placa motor)+podina tego
2)fara chila gonflabila (3 compartimente si placa motor)+podina tego KM-3,00M si KM-3,30M
3)fara chila gonflabila dar nu mai are placa motor,in locul acestei este balonaj al barcii- 2,80M(+are un suport pt motor mic,electric banuiesc) banuiesc ca sunt si marimi mai mari am constatat pe youtube(trebuie sa sun pana la urma).2,80M..este pe site.
Stiu ca barca cea mai buna este laguna(din fibra,dar nu am spatiu,peridoc si consider o investitie mult prea mare pt cateva iesiri pe an),dar ma incanta pretul barcii kolibri,acesta fiind undeva la 2450ron NOUA(3,00M - 3,30M ).Astept mesaje aici dar si pe adresa silvio_daniel22@yahoo.com.Sarbatori fericite tuturor si sper sa ma iertati daca nu m-am exprimat corect gramatical sau alte erori de exprimare.
Am cumparat barcuta,urmeaza sa fac o iesire cu ea cum vine vremea frumoasa!
Toate orele sunt GMT +2. Acum este ora 7:09 am.

reteapescari.ro Web analytics